FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Dr.  Ragıp Mustafa BAŞBUĞ

Adı : Ragıp Mustafa BAŞBUĞ
Doğum Yeri : Divriği / Sivas
Doğum Tarihi : 1.1.1961
Medeni Hali  : Evli


İş Adresi : Mekatronik Yazılım San Tic Ltd Şti, Kor Plaza No:70/3 Kozyatağı İSTANBUL
Telefon(İş)   : 0-216-575 13 23
Telefon(Gsm) : 0-543-926 07 77
Fax : 0-216-572 34 04
E-Posta : ragip.com

 


 

ETKİNLİKLER

BASIN BİLDİRİSİ

22.05.2007

Dr. Yük. Müh. Ragıp Mustafa BAŞBUĞ:
Türkiye'de bir İLK olacak olan; "TEKNOSOFT Teknoparkı"nı SİVAS'ta kuracaklarını" açıkladı.

TEKNOSOFT Teknoparkı ile Cumhuriyet Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği ve Programcılık MYO bölümlerine büyük önem vereceklerini ve Sivas'ı Türkiye'nin Yeni "Yazılım Geliştirme Merkezi" yapacaklarını beyan etti.

Sivas ve bölgesinin büyük göç veren şehirlerin başında gelmesi sebebi ile Sivas'ın; "Yatırım Maliyeti En Düşük ve Katma Değeri En Yüksek Teknoloji" olan "YAZILIM Sektörünün MERKEZ ÜSSÜ" olacağını savundu.

Yazılım Endüstrisinin Sivas'ta kurulması halinde, hem Sivas içinden, hem de Sivas dışından çok sayıda firmanın Sivas'a gelerek YAZILIM üretimi konusunda yatırım yapacağını ve Yazılımcı kadrosunu ise Cumhuriyet Üniversitesi Yazılım Mühendisliği ve Programcılık MYO mezunlarından sağlayarak okuyanların daha okurken İŞ SAHİBİ olmalarını sağlayacaklarını bildiren Dr. Ragıp BAŞBUĞ, böylece Cumhuriyet Üniversitesini Türkiyenin En Popüler Üniversitelerinden biri yapacaklarını savundu.

Dr. Yük. Müh. Ragıp BAŞBUĞ;  "Sivas TEKNOSOFT Teknoparkında olabildiğince fazla sayıda şirkete yer verilmesi için gayret edeceğiz, büyük düşünüyoruz ve özellikle Avrupa Birliği sürecinde Hindistan ve Doğu Avrupadaki Yazılım Merkezleri ile Rekabet edeceğiz. Bir yandan büyük batılı firmaların Off Shore Yazılım Üreticisi Partnerler olacağız, diğer yandan da kendi markalarımızı oluşturmayı başarmış yazılım üreticileri olacağız. Hindistan'ı ve diğer ülkeleri bu konuda kesinlikle geride bırakacağız" dedi.

Dr. Yük. Müh. Ragıp BAŞBUĞ; "Sivas'ı Türkiye'nin Yeni Yazılım Geliştirme Merkezi yapmaya kararlıyım ve bu konuda sonuna kadar çalışacağım" dedi.